extra voor leerkrachten

Karolina Maruszak

hetpaleis heeft een uitgebreide scholenwerking. Hierdoor staan we in contact met alle opgroeiende kinderen en jongeren in de stad. Hoe laat je hen voorbereid en nieuwsgierig naar kunst kijken? En hoe neem je hun stem mee in onze artistieke werking? 

Op deze pagina vind je bijkomende tools, ondersteuning en exclusieve activiteiten en evenementen voor leerkrachten.

try-outs

Gaan jij en je leerlingen graag in gesprek met een regisseur, acteurs of andere artiesten? Meld je aan voor een van de volgende artistieke samenwerkingen. 

try-out bijwonen

Je bezoekt met je klas een repetitie van een nieuwe theaterproductie. De artiesten tonen het werk dat ze aan het maken zijn. Daarna gaan de leerlingen met hen in gesprek over wat ze hebben gezien of beleefd. Een repetitieproces is een zoektocht: de stem van leerlingen kan daarin bepalend zijn.

deelnemen aan een artistiek vooronderzoek

Sommige theaterproducties ontstaan vanuit een samenwerking met kinderen of jongeren. Leerlingen praten of werken met de regisseur rond een bepaald thema. Zo leveren ze mee de inhoud aan voor de voorstelling.

interesse?

Laat het ons weten via educatie@hetpaleis.be. Vermeld je school, het leerjaar van de leerlingen en eventueel ook de studierichting. We nemen contact op als er een aanbod is op maat van je klas. Wij willen de mening horen van leerlingen van alle leeftijden, scholen en studierichtingen. Al deze artistieke samenwerkingen zijn gratis.

premières

Premières zijn gratis voor leerkrachten en begeleiders. Je krijgt de voorstelling in primeur te zien om je klas voor te bereiden op het theaterbezoek. Als leerkracht heb je slechts recht op één ticket. Let op, de plaatsen zijn beperkt.

Nu is het nog rustig | vrijdag 2 oktober 2026 - 19u 
Eindeloos Verhaal | vrijdag 13 november 2026 - 20u 
Wat Macy weet | vrijdag 26 februari 2027 - 20u 
RAFAGA | vrijdag 16 april 2027 - 20u 

bijzondere activiteiten

Wannes Cré
save the date - woensdag 12 mei 2027

seizoenslancering voor leerkrachten 27-28

In hetpaleis hebben leerkrachten altijd een streepje voor. Daarom geven we hen de primeur op de programmatie van het nieuwe seizoen. 

Starten doen we met een gezamenlijke lunch, daarna duiken we in het scholenaanbod, live voorgesteld door de makers van de grotezaalvoorstellingen en medewerkers van hetpaleis.

De seizoenspresentatie voor leerkrachten vindt elk jaar in mei plaats. Hou onze scholennieuwsbrief in de gaten voor de start van de inschrijvingen.

Wannes Cré
komen 4x per jaar samen

ambassadeursraad voor leerkrachten

Dankzij de ambassadeurs van hetpaleis houden we vinger aan de pols van wat er speelt en leeft bij opgroeiende kinderen en jongeren.

De ambassadeursraad voor leerkrachten bestaat uit leerkrachten en onderwijsprofessionals. Zij zitten met ons samen rond specifieke onderwerpen, zoals programmatie, publiekswerking, communicatie… 

contact

Niet gevonden wat je zocht of zit je nog met een vraag? We helpen je graag.

Blijf op de hoogte

Schrijf je in voor de scholennieuwbrief