Anthony Nti, Chingiz Karibekov en Remy M. Ndow

Fatilou M.

hetpaleis & Martha!tentatief/Bart Van Nuffelen
2025 - 2026
do 25 sep - wo 1 okt
25 sep 25
-
1 okt 25

Rena is veertien. Ze verwacht niets van het leven, niets van zichzelf, niets van school. En dat mag iedereen weten. Ze bepaalt de sfeer in de klas, ze is luid en brutaal. Tot in het midden van het schooljaar een nieuwe leerling in de klas komt, die na enkele maanden even plots weer verdwijnt: Fatilou. Sindsdien is er iets veranderd in de klas. Het meest nog voor Rena.

Wat als je hele universum plots op zijn kop staat en je eindelijk echt gezien wordt? Rena probeert te vatten wat haar overkwam en maakt samen met haar klas Maatschappij en Welzijn een film over Fatilou, het meisje dat verscheen en verdween. 

Fatilou M. is het portret van twee hedendaagse heldinnen in een onaffe taal, gespeeld door Ahlaam Teghadouini en Prisca-Agnes Nishimwe in een regie van Bart Van Nuffelen en Fien Leysen. Anthony Nti, Chingiz Karibekov en Remy M. Ndow brengen de klas met een film tot leven in samenwerking met de Spectrumschool (Deurne). De leerlingen acteren in de film na intensieve spelcoaching van acteur Soufiane Chilah en maakten mee de rekwisieten. Schrijver en regisseur Bart Van Nuffelen schreef een tekst op basis van talloze getuigenissen, na maanden vooronderzoek op Antwerpse beroepsscholen samen met performer en muzikant Prisca-Agnes Nishimwe. 

Fatilou M. is, na Dinska Bronska en Dounia B., het derde deel van een theaterdrieluik over opgroeiende jongeren in de stad.

 

Zin om de vier nieuwe grotezaalproducties of een van onze hernemingen te komen kijken? Deze voorstelling maakt deel uit van hetpaleispakket, waarbij je zelf je eigen pakket van vier hetpaleisproducties kan samenstellen, aan een voordeliger tarief. De opbrengst gaat integraal naar de vrienden van hetpaleis.

Dankzij de hilarische manier waarop Rena in haar coole taal haar klasgenoten regisseert en de vrolijke panache waarmee de leerlingen op het scherm hun eigen realiteit naspelen, overheersen optimisme en levenslust. Dit ondanks de rauwe realiteit die ook deel uitmaakt van het verhaal.

Etcetera
  • Beluister het interview met Bart Van Nuffelen tijdens Culture Club zomer op Radio1.
  • Bekijk het interview van ambassadeurs Iliana en Kemayou.
  • Bekijk de teaser.
  • Fatilou M. werd door VRT getipt als een van de 10 voorstellingen om naar uit te kijken in 2025.
  • Lees de recensies van pzazz en Etcetera.
  • ATV kwam voor 100% cultuur een reportage maken.

spel: Ahlaam Teghadouini
gemaakt in 2024-2025 met: Prisca-Agnes Nishimwe / Niragire De Groof
gespeeld in 2025-2026 door: Prisca-Agnes Nishimwe
muziek: Prisca-Agnes Nishimwe, Michiel Van Cleuvenbergen
scenario en tekst: Bart Van Nuffelen
regie: Bart Van Nuffelen, Fien Leysen
scenario, regie en artistic direction (film): Anthony Nti, Chingiz Karibekov, Remy M. Ndow
cast (film): Samira El Azzouti Aberkan, Fathi Hasan Mohammed, Marcelrita Makdonald, Najma Mustaf Mohamed, Manon Proost, Elizabeth Sucacueze, Jayh With, Roxiha Urban Llanchelian
spel-coaching jongeren (film): Soufiane Chilah
decorbouw (film): de leerlingen en leraars van de Spectrumschool, Deurne
director of photography (film): Stefan Van Diest, Diren Agbaba
set mixer (film): Vincent Struelens
kostuum (film): Wim Muyllaert
elektro (film): Nick Matthé
kostuumontwerp: Nushi Lambreva
dramaturgie: Silke De Bruyne, Jenne Van daele
research: Bart Van Nuffelen, Prisca-Agnes Nishimwe
tekst- en regiecoach: Johan Petit
tekstcorrecties: leerlingen van 7e jaar auto-elektriciteit (Spectrumschool Deurne)
lichtontwerp: Tim Clement
geluidsontwerp: Bob Hermans
lichttechniek: Steven Brys
geluids- en videotechniek: Patrick Romain
uitvoering decor: Elke en Bruno, Danny Havermans
algemene productieleiding: Jenne Van daele
technische productieleiding: Evelien Vanden Boer
educatieve omkadering: Noriko Beyens, Silke De Bruyne
productionele en technische realisatie: hetpaleis, Martha!tentatief